NF FRESH Sterilizace a dezinfekce roušek, respirátorů a nanovláken - SPREJ 300ml 70% Isopropanol
Kód: NFFRESH300MLDetailní popis produktu
NF FRESH Čistič povrchů 70% Isopropylalkohol (Isopropanol)
Sterilizační a čistící dezinfekce a odmašťovač v jednom balení s aerosolovým rozprašovačem.
Čistič je vyrobený na bázi isopropylalkoholu a jeho složení je přímo doporučováno výrobci nanovláken ke sterilizaci nanovlákenných výrobků.
Díky složení je nejvhodnější pro sterilizaci roušek a respirátorů a dalších materiálů jako jsou bavlněné, polyesterové, polyamidové a veškeré další netkané textílie.
Nezpůsobuje zanášení nanovlákenné membrány a filtračních textílií a tím neomezuje jejich filtrační účinnost. Nepoškozuje podklad. Funguje i jako čistící a odmašťovací prostředek na dřevo, kov a plast a další povrchy.
- Rychle se odpařuje z povrchu
- Nezanechává žádné pachové stopy
- Nezanechává skvrny.
Díky NF FRESH zvýšíte mnohonásobně životnost vašich roušek i nanovlákenné membrány, také prodloužíte dobu nošení respirátorů a ochranná pomůcka neztratí svoje filtrační vlastnosti
Většina jiných dostupných dezinfekcí na trhu bohužel obsahuje další příměsi, které by mohly zanášet nanovlákennou membránu a znehodnotit ji, proto jiné prostředky rozhodně nedoporučujeme používat.
Isopropylalkohol 70% vodný roztok je velmi šetrná kapalina a je nejčastěji používaným dezinfekčním prostředkem ve zdravotnictví. Důležité je, že pouze vodný roztok vyššího obsahu isopropylalkoholu působí jako dezinfekce. Používá se k dezinfekci rukou a povrchu ve zdravotnictví a také ochranných pomůcek.
Funguje tak, že zabíjí mikroorganismy rozpuštěním plazmatické membrány buněčné stěny. Plazmatická membrána gramnegativních bakterií se skládá z tenké vrstvy peptidoglykanu, který se snadno zničí alkoholem. Proto je 70 procent isopropylalkoholu známé jako farmaceutický alkohol.
Voda je také nutná k denaturaci proteinů buněčné membrány a působí jako katalyzátor reakce. Důležitou roli hraje také doba kontaktu alkoholu s organismem. Vodnému roztoku s vyšším obsahem IPA trvá déle, než se z povrchu odpaří, čímž se prodlouží doba kontaktu. Proto tento prostředek splňuje oba požadavky pro čistou a řádnou dezinfekci a sterilizaci.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Dezinfekce a sterilizace |
---|---|
Aplikace: | Rovnoměrně naneste nástřikem přípravek na povrch. U roušek a respirátorů naneste rovnoměrně nástřikem z obou stran. Ošetřený povrch nechte důkladně vyschnout. |
Složení: | Isopropylalkohol 70% vodný roztok p.a. ( C3H8O ) |
Obsah: | 300ml |
Upozornění: | Uchovávejte mimo dosah dětí. Při zasažení oči okamžitě důkladně vypláchněte vodou v případě přetrvání obtíží vyhledejte lékařskou pomoc. Při požití vyhledejte lékařskou pomoc. |
Český výrobce šitých roušek z nanovláken a antibakteriálních textílií. Je také výrobcem sterilizačních a čistících prostředků na textilní a filtrační materiály jako jsou nanovlákna a jiné netkané textílie, ale i čistících prostředků na respirátory. Nano Factory, s.r.o.